Tašky a kufre na svetlá

Najpredávanejšie

Fotografický batoh KING KONG FANCIER 30
 
€55
Detail
Fotografický batoh Camrock King Kong Z40
 
€73
Detail
167 položiek celkom
Fotografický batoh s kolieskami
Novinka
€139
Kód: 22059
Puzdro pre statív, 110 cm
€8
Kód: 9418
Fotografický popruh pre fotoaparát 90 - 130 cm (hnedý) Kód: 589/4
Fotografický popruh pre fotoaparát 80 - 120 cm (farebný)
Novinka
Kód: 20057
Puzdro pre fotoaparáty INSTAX Mini 8 9 - farebné pruhy
€18 –28 %
Kód: 20030
Puzdro pre fotoaparáty INSTAX Mini 8 9 - mriežkované
€18 –28 %
€13
Kód: 20027
Puzdro pre fotoaparáty INSTAX Mini 8 9 - biele s kvetmi
€18 –28 %
Kód: 20021
Puzdro pre fotoaparáty INSTAX Mini 8 9 - srdiečkové
€18 –28 %
€13
Kód: 19994
Puzdro pre fotoaparáty INSTAX Mini 8 9 - kvetové
€18 –28 %
€13
Kód: 19988
Taška pre fotoaparát Bresser Adventure - malá
Novinka
€21
Kód: 19017
Taška pre fotoaparát Bresser Adventure - veľká
Novinka
€21
Kód: 19014
Taška pre fotoaparát Bresser Adventure - stredná
Novinka
€21
Kód: 19011
Fotografický batoh Bresser Adventure
Novinka
€73
Kód: 19005
Taška pre fotoaparát Bresser Adventure - extra malá
Novinka
€21
Kód: 19002
Hore
Ďalšie produkty

Tašky, batohy a kufre zahŕňajú množstvo vreciek, priehriadiek, ktoré umožňujú mať všetko vybavenie poruke. Fotografické tašky sú odolnejšie ako klasické batohy a tašky, navyše priehradky sú často mäkko vystlané, aby vaše zariadenie bolo vždy v bezpečí. Výber správnej tašky na vybavenie, je dobrý spôsob, ako ochrániť zariadenie, do ktorého každý fotograf nemálo investoval. Pri prezeraní rôznych typov tašiek a batohov zvážte svoj štýl fotografovania, aby ste zistili, ktorý typ vám bude najviac vyhovovať.

Brašne
Brašňa je malý batôžtek, ktorý zaberá málo miesta. Tie, ktoré sú určené pre fotoaparát, majú miesto len pre neho a len niekoľko malých doplnkov, ako batéria, pamäťová karta.

Popruhy a opasky
Ak potrebujete mať pri práci voľné ruky, je tu možnosť rôznych popruhov, či púzdier na opasky. Nevýhodou však je, že púzdra môžu mať len málo miesta na všetko potrebné príslušenstvo.

Tašky a batohy
Ponúkajú viac priestoru pre vaše zariadenie. Keďže sa dajú nosiť na chrbte, poskytujú možnosť prenášať všetko potrebné pohodlne z miesta na miesto. Majú množstvo špeciálne dizajnovaných vreciek. Dnes nám trh ponúka aj špeciálne navrhnuté batohy s odpružením, ktoré sa určite zíde pri dlhších výletoch.

Kufre a ochranné púzdra
Kufre a tvrdé púzdra poskytujú asi najväčšiu ochranu pre vaše zariadenia. Vyrábajú sa vybavené množstvom púzdier, prepážok, vreciek, takže držia vaše veci stále riadne uložené. Tieto typy kufrov sa môžu vyrábať od veľkosti krabíc na topánky, až po veľkosť batožín, alebo ešte väčšie. Na prenášanie sú vybavené rúčkami, držiakmi a rukoväťami, prípadne, tie väčšie, aj kolieskami. Nad ich kúpou premýšľajte, keď potrebujete prenášať napríklad statívy, svetlá a ich príslušenstvo.


Pri výbere správnej tašky treba dbať na materiál a veľkosť. Plátenné a nylonové tašky sú ľahké a dlhou výdržou. Niektoré ich priehradky sú naimpregované, aby odpudzovali vodu, alebo ponúkajú ochranu pred otrasmi. Tvrdé púzdra z kovu, plastu, alebo z oboch sú síce ťažšie, no vďaka svojim pevným konštrukciám ponúkajú väčšiu ochranu zariadenia.


Pokiaľ ide o veľkosť, obyčajné brašňa je asi jasná voľba, pokiaľ máte len jeden fotoaparát. Ak potrebujete vziať viac vybavenia, treba zvážiť kúpu tašky či batohu. Väčšie rozmery poskytujú viac priestoru pre statívy, objektívy atď.


Ak cestujete, zvážte aj kúpu extra púzdra na objektívy či externé blesky, ktoré uložíte do tašky, alebo kufra. Taška na vybavenie, je kancelária pre každého fotografa, preto treba jej výber zvážiť.

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.