Kruhové svetlá na fotenie

Najpredávanejšie

LAMPA PIERSCIENIOWA RING 50W LED SCIEMNIACZ BARWA
189 € –15 %
Pôvodne: 189 €  (–15 %)
159 €
53cm 200cm
149 € –20 %
Sada LED svetlo 53cm + statív
✘ Momentálne nedostupné
Kód: 11843
Pôvodne: 149 €  (–20 %)
119 €
Kruhové LED svetlo 90W, stmievač, regulácia farebnej teploty
199 € –25 %
Pôvodne: 199 €  (–25 %)
149 €
7 položiek celkom

Neviete aké kruhové svetlo na fotenie si vybrať ? Medzi základné otázky, ktoré dostávame ohľadom výberu sú:

  • LED kruhové svetlo alebo žiarovkové ? A aký je rozdiel ?
  • Chcem ringlight použiť v exteriéri, môžem ?
  • Obsahuje svetlo aj statív (stojan) ?
  • Aký výkon (W) zvoliť ?

#ShowMore#

Poďme teda postupne.

LED vs. žiarovka

Za nás jednoznačne LED. Naozaj. Ak uvažuje o kúpe kruhové svetla na fotografické účeli, určite odporúčame zvoliť LED ring. Prečo ? Jednoznačne vyšší jas (svietivosť) + menší strach o to, že sa Vám to po ceste niekde rozbije. 

Berme do úvahy, že chcete fotiť ringlightom v prírode. Alebo v exteriéri. Treba Vám ho preniesť, po ceste ho môžete niekde buchnúť, môže spadnúť, na proste príroda :) V tomto prípade Vám odporúčam LED kruhové svetlo. Vydrží výrazne dlhšie. LED-ky sa vám nerozbijú ako žiarovka.

Ak by ste ale používa ringlight na fotenie niekde v tepľučku, niekde v interiéri, určite zvážte aj možnosť žiarovkového kruhového svetla. Prečo ? Povedzme že sa so svetlom niečo stane. Žiarovku objednáte a vymeníte do 10 minút. Pri LED svetla to už veru tak jednoducho nespravíte. 

Na margo toho celého by sme len dodali, že ani pri LED svetlách sa toho nemusíte báť. LED svetlá deklarujú životnosť od 6 do 50 tisíc hodín. V prepočte to je...no fakt veeeľa dní :)

Ktoré kruhové svetlo na fotenie si teda vybrať ? Za nás teda určite LED svetlo. Určite odporúčame 50W alebo 75W ringligty, z ktorými už máme naozaj dlhé a HLAVNE dobré skúsenosti.

 

Chcem ringlight ho použiť v exteriéri, môžem ?

Samoška. Treba len pozrieť, či má svetlo možnosť napájania na batérie. To je základná vec. Ak si to samozrejme nenapojíte s meničom do auta a pod. Niektoré svetlá, je možné ešte napájať na USB. Čiže aj cez powerbanky. Celkom fajn vec. Väčšinou sa ale od tých "klasických na 230V" líšia výkonom. Väčšinou sú s max. výkonom do 40-50W.  

 

Obsahuje ringlight aj statív (stojan) ?

Áno a nie. Každý jeden produkt má v závere v popise čo obsahuje. Niekedy sú fotky len ilustračné. Potom bacha, aby Vám neprišlo bez statívu. Ak statív obsahuje, stále to napíšeme. Ak by neobsahoval, potom v tejto kategórií nájdete všetky kompatibilné statívu ku ringlightom. 

Ak budete svetlo v exteriéri, určite odporúčame niečo pevné. Nepozerajte ani tak na max. výšku, ako na nosnosť - tá väčšinu ukazuje na samotnú kvalitu statívu. A samozrejme aj stabilitu - čo je v prírode zásadné.

Ak budete ringlight používa na fotenie v interiéri a bude väčšinou stáť na mieste, kľudne zvoľte akýkoľvek statív. Každý jeden statív svetlo udrží, ide len potom o komfort (váš). Ak by Vás zaujímalo kompletné porovnanie v praxi, tu nájdete videjko.

 

Aký výkon (W) zvoliť ?

Máte také nepísané pravidlo. Ktoré sa nám osvedčilo. Ak budete fotiť celú postavu, určite odporúčame vybať výkon kruhové svetla 75W a viac. Ak budete fotiť z bližšia, budete fotiť napr. len vrchnú časť tela tak 50W a menej. V prípade fotenia by sme ale poradili zvoliť skôr väčší ako menší výkon. Naše nepísané pravidlo 2 hovorí: Zo silnejšie svetla slabšie dokážete urobiť tým, že z neho proste uberiete. Zo slabšieho ale silnejšie neurobíte.

 

TIP na záver

Kedže chcete ringlight na fotenie, potom určite hoďte očkom po tomto ovládači ak budete fotiť mobilom. Ak budete fotoaparátom, potom máme káblové či bluetooth spúšte.

Toť sio. Dúfame, že Vám tento krátky manuál ako si vybrať kruhové svetlo na fotenie pomohol. Ak nie a predsa si ešte neviete rady, kľudne nam napíšte na chate, na meil info@cvaknito.sk alebo zavolajte.