Vzhľadom na situáciu, kuriéri UPS nepríjmajú hotovosť, preto je možná iba pri UPS iba platba kartou/prevodom. Ďakujeme za pochopenie.

Fotografovanie krajiny a prírody (výukové DVD)

Kód: 19919
Neohodnotené
Značka: Filip Obr
€39 €32,50 bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
15.4.2020
 • Najlepšie triky fotografov - krajináro
 • Čisto praktické informácie

Detailné informácie

Podrobný popis

V tomto kurze sa naučíte najlepšie triky fotografov - krajinárov. Fotenie proti svetlu, skladanie fotografií, tone mapping a kanály na úpravu fotiek. Naučíte sa vymáčknuť z vašich fotografií prírody a krajiny absolútne maximum. A to platí aj pre fotografie, ktoré už máte vyfotené, ktoré ležia na disku a možno práve čakajú na túto chvíľu. Žiadne dlhé rozprávanie. Meterologická príprava, check-list než odídete fotografovať, aplikácia na určovanie pozície slnka, modrá a zlatá hodinka a mnoho ďalších pojmov a techník, ktoré sa naučíte vďaka tomuto kurzu.

 

INFORMÁCIE O FOTOGRAFICKOM KURZE:

 • Pre koho je kurz určený? Pre všetkých nadšencov fotografovania a všetkých milovníkov prírody
 • Aká je dĺžka fotografického kurzu? Tento fotografický kurz poskytuje 83 minút výučby
 • Koľko kapitol obsahuje? Tešiť sa môžete celkovo na 5 kapitol + kapitola o maľovaní svetlom v krajine

 

KTO JE AUTOROM KURZU?

Filip Obr

Autorom kurzu je Filip Obr, ktorý je profesionálny fotograf a contributor New Yorskej fotobanky Shutterstock. Vo svojom portfóliu má tisíce produktových fotografií a fotografií predmetov. Aktuálne žije v Prahe.

V roku 2012 vyštudoval Hellichovu grafickú školu v Prahe. Po ukončení štúdia sa za veľmi krátky čas zviditelnil ako interiérový fotograf. Okrem toho sa však venuje i fotografovaniu jedla. 

Medzi jeho prominentných klientov patria Hilton Prague, Hilton Old Town, Intercontinental Prague, Augustine Luxury Collection, Raddison Blu Prague, Imperial Hotel, Hotel Paris a iní.

Profesionálny fotogoraf Filip Obr povedal o kurze: 

"Akadémiu produktovej fotografie som vytvoril ako odpoveď na stále rastúci dopyt fotografovania produktov pre e-shopy. Viem, že začínajúca firma nemá veľký rozpočet a preto sa snaží riešiť fotografie vlastnými silami. Tento výukový kurz nasmeruje na správnu cestu každého, kto začína s fotografovaním produktov."

 Autor predal viac ako 600 kurzov,  z toho:

 • 6 x kurz Fotografovania krajiny a prírody
 • 6 x kurz Zrkadlovka od A do Z
 • 15 x kurz Tajné techniky fashion postprodukcie
 • 24 x kurz Tajomné svetlá
 • 28 x kurz Photoshop od A do Z
 • 605 x kurz Akadémia produktovej fotografie 2

 

PREHĽAD JEDNOTLIVÝCH KAPITOL KURZU

Fotografický kurz s názvom "Fotografovanie krajiny a prírody" sa skladá zo 6. kapitol. Teraz sa pozrieme na jednotlivé kategórie a predstavíme si, čo v nich môžete očakávať:

1. KAPITOLA - Meterologické minimum pre krajinára

Meterologické minimum pre krajinára

 

 

Každý kto fotí krajiny, tak sa už naučil predvídať počasie. V tejto kapitole sa dozviete zaujímavé informácie, ako profesionálny fotograf vykonáva meterologickú prípravu na fotografovanie z určitého miesta. Triky s vrstevnicami, výpočet trasy na lokácii, parkovanie atď.

 

 

 

2. KAPITOLA - Skôr, ako vyrazím fotiť

Skôr, ako vyrazím fotiť

 

 

Profesionálny fotograf musí byť vždy na 100% pripravený na každú akciu. Tu sa preto dozviete osobné workflow kontroly techniky pred každou akciou, ktorá sa vám rozhodne oplatí poznať.

 

 

 

3. KAPITOLA - Neznáme triky pri práci so statívom

Neznáme triky pri práci so statívom

 

 

Statív patrí medzi najdôležitejšie nástroje fotografa krajinára. Na ovládanie zrkadloviek nájdete veľa kurzov. Ale o tom, ako správne ovládnuť statív sa príliš nehovorí. A práve takéto drobnosti robia rozdiely medzi špičkovými krajinármi a priemernými amatérmi.

 

 

 

4. KAPITOLA - Profesionálne techniky fotenia krajiny u skalného mosta Bastei

Profesionálne techniky fotenia krajiny u skalného mosta Bastei

 

 

Samotné srdce tohto kurzu leží v tejto kapitole. Dozviete sa presné postupy na fotografovanie krajiny pri východe slnka na zahraničné lokáciu. Súčasťou tejto kapitoly sú tiež triky, ako pomocou drobnosti, ktorá neváži ani 100g vytvoriť z obyčajného objektívu makro objektív.

 

 

5. KAPITOLA - Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád

 

 

 

Tiež obdivujete fotografie zasnených vodopádov s étericky splývajúcOu vodou? Tu sa dozviete presný postup, ako jednoducho tieto fotografie vytvoriť - presne krok za krokom.

 

 

 

Techniky postprodukcie v krajinárskej fotografii v programe ZADARMO

Techniky postprodukcie v krajinárskej fotografii v programe ZADARMO

 

 

Photoshop je drahý nástroj a preto vás nebudeme nútiť, aby ste si ho kúpili. Naopak. Vďaka tomuto kurzu ušetríte niekoľko tisíc, pretože budeme pracovať s programom na úpravu digitálnych fotografií, ktorý je k dispozícii úplne zadarmo a pôjde na akomkoľvek počítači.

 

 

 

6. KAPITOLA - Spojenie viac fotografií do jednej

Spojenie viac fotografií do jednej

 

 

Fotografovanie krajiny je veľmi špecifické v tom, že fotíTe scénu s extrémnym dynamickým rozsahom. Preto bude niekedy potrebné výslednú fotografiu spojiť z viacerých fotografií. V tejto kapitole sa dozviete, ako na to.

 

 

 

Vytváranie extrémneho dynamického rozsahu v programe ZADARMO

Vytváranie extrémneho dynamického rozsahu v programe zadarmo

 

 

Už ste sa niekedy zamilovali do TýCH dych vyrážajúcich fotografií východov slnka? Potom sa môžete naučiť také fotografie vytvárať. Opäť pomocou špecializovaného Softwear-U, ktorý môžete opäť stiahnuť úplne zadarmo. V tejto kapitole sa dozviete ako.

 

 

 

BONUS: Po západe slnka nič nekončí

BONUS

 

 

 

Kapitola zadarmo, ktorá je z kurzu Tajomné svetla. Naučíta sa v nej špeciálnu techniku, ako vylepšiť fotografie krajiny aj po západe slnka. Plne odporúčame k nahliadnutiu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Výukové DVD
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.