Dáždnikový softbox OCTAGON 80 cm s voštinovou mriežkou (GRID)

Kód: 6715
Neohodnotené
Značka: TGstudio
69 € 57,50 € bez DPH
✔ Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
31.5.2024
Možnosti doručenia
 • Ideálne pre fotografovanie portrétov 
 • Rovnomerné osvetlenie po celej svetelnej ploche   
 • Voštinová mriežka: šírka 2cm (sieť 10x10cm)

Detailné informácie

Po-Pia 8 - 2200 So-Ne 9 - 2200 4 3

 

Podrobný popis

Softbox je vyrobený z materiálu odolného voči vysokým teplotám. Z vonkajšej strany je čierny a matný. Tento softbox je zameraný na získanie jemného a rovnomerne rozptýleného svetla. Vo vnútri sa nachádza strieborný lisovaný materiál, ktorý má vlastnosti odrazu a rozptylu svetla, vďaka ktorému je svetlo vo vnútri softboxu rovnomerne rozložené po celom jeho povrchu.

Dáždnikový softbox OCTAGON je vybavený difúzorom, ktorý umožňuje rovnomerné rozptýlenie svetla vychádzajúceho zo softboxu. Súčasťou je voštinoá mriežka GRID, ktorá výrazne zvyšuje plasticitu osvetlenia a štruktúru fotografovaných objektov.

Softbox má jednoduché zloženie, ktoré trvá len pár sekúnd, čím je uľahčené jeho používanie. Vďaka jednoduchému zloženiu - rovnako ako pri štúdiovom dáždniku - rozloženie softboxu trvá len pár sekúnd. Rýchla montáž umožňuje pracovať s týmto softboxom nielen v interiéri, ale aj exteriéri.

Vysokokvalitný softbox pre dáždniky je ideálnym riešením pre portrétové fotografie. Možnosť montáže v štandardnom držiaku pre štúdiové dáždniky umožňuje použitie s reportérovými a štúdiovými svetlami.

CHARAKTERISTIKA:

 • Použité najkvalitnejšie materiály - pre profesionálne použitie
 • Rýchly montážny systém - softbox sa skladá ako dáždnik
 • Upevnenie ako fotografický dáždnik - možnosť použitia reportérových alebo štúdiových bleskov
 • Softbox bol vybavený 2 cm suchým zipsom umožňujúcim montáž mriežok
 • Vo vnútri sa nachádza difúzor a špeciálny odrazový povrch 
 • Zaberá málo miesta pri zložení
 • Rozmer: 80 cm
 • Veľkosť pozložení: 66 cm
 • Voštinová mriežka: šírka 2cm (sieť 10x10cm)

 

POUŽITEĽNOSŤ SOFTBOXU:

Štandardné bleskové žiarovky vyžarujú vysoký výkon svetla. Zvyčajne sa vlákno blíži k vonkajšiemu okraju svietidla tak, aby bol uhol svetla čo najširší a svetelná misa bola malá. Na jednej strane to má za následok nerovnomerné rozloženie svetla a na druhej strane jeho nekontrolované rozptýlenie.

Štúdiové blesky majú zvyčajne relatívne vysoký výkon (väčší ako systémové blesky). Použitie štúdiového svetla bez modifikátorov vedie k ostrému osvetleniu popredia s ostrými tieňmi. Navyše svetlo je nerovnomerne rozložené - pred svetlom je viac svetla a radiálne od neho čím ďalej tým menej svetla. Presunom a stlačením svetla sa mení iba intenzita svetla, spôsob jeho šírenia zostáva nezmenený.

Pri použití softboxu je svetlo zo štúdiového svetla rovnomerne rozložené a rozptýlené. Použitie softboxov s rozličnými pomermi (60x60, 70x100, osemuholník-octagon atď.) výrazne zvyšuje kontrolu nad svetlom vyžarovaným bleskom. Softboxy sú základným prvkom fotografického štúdiového vybavenia.

V balení sa dodáva softbox BEZ statívu.

Dodatočné parametre

Kategória: Softboxy pre zábleskové svetlá
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: