Záblesková žiarovka s fotobunkou a synchro káblom 45Ws

Kód: 5878
Neohodnotené
Značka: TGstudio
€33 €27,50 bez DPH
✘ Momentálne nedostupné
Môžeme doručiť do:
26.2.2024
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…
 • S univerzálnym závitom E27
 • Je vybavená tlačidlom TEST

Detailné informácie

Po-Pia 8 - 2200 So-Ne 9 - 2200 4 3

 

Podrobný popis

Záblesková žiarovka s univerzálnym závitom E27 je vhodná predovšetkým na fotografovanie malých objektov, osvetlenie pozadia a pre podporu osvetlenia.

Má dve diódy - zelená indikuje napájanie, oranžová indikuje pripravenosť na blesk. Je vybavená tlačidlom TEST pre ručné spustenie žiarovky.

CHARAKTERISTIKA:

 • Svetelný výkon 45Ws
 • Sprievodné číslo 28
 • Teplota farieb 5500-6000K (biele denné svetlo)
 • Rozsah asi 15 metrov
 • Uhol blesku- horizontálne 50 stupňov a vertikálne 40 stupňov
 • Doba blikania 1 / 1000s
 • Doba nabíjania 2-3 sekundy
 • Štandardný závit E27
 • Rozmery: 80 mm x 140 mm
 • Hmotnosť: 200g

 

MOŽNOSTI SPÚŠŤANIA ZÁBLESKOVEJ ŽIAROVKY:

1. Prostredníctvom fotobunky za pomoci ďalšej žiarovky (Slave režim)

Blesk sa spúčťa hlavným riadiacim bleskom (master). Tu je dôležitá otázka - väčšina z najpopulárnejších svetelných zdrojov má schopnosť reagovať iba na prvý blesk. Niektoré žiarovky (ako sú pop-up alebo systémové žiarovky) vyžarujú predbleskové svetlá (často sa vyskytujú v takom krátkom intervale blesku, že ich ľudské oko vníma ako jeden blesk). Preto by sa malo skontrolovať, či žiarovka, ktorá má pracovať v hlavnom režime, má možnosť vypnúť predbežné blikanie. V opačnom prípade nebude možná správna spolupráca medzi hlavným a podriadeným svetlom, pretože táto bude vždy spustená pri prvom meracom záblesku hlavného svetla, ktorý nezaznamenáva fotosenzitívny materiál.

2. Prostredníctvom synchro kábla

 Žiarovka "dostane signál", aby blikala cez synchronizačný kábel, ktorý ho spája s fotoaparátom. Kábel sa zvyčajne pripája na žiarovku pomocou mini alebo veľkého konektora a do kamery cez synchronizačnú zásuvku PC. Bohužiaľ, väčšina amatérskych kamier (vrátane zrkadloviek) nemá takýto vývod. Našťastie, problém možno ľahko vyriešiť tým, že si kúpite špeciálnu päticu s výstupom z počítača, ktorú je možné namontovať na sánky s bleskom fotoaparátu.

Synchrónny kábel s dĺžkou 1,5 m je súčasťou balenia.

3. Bezdrôtovo cez infračervené spojenie alebo cez rádio s prídavným spúšťačom

Princíp činnosti je jednoduchý: na sánkach fotoaparátu je namontovaný vysielač a prijímač je pripevnený na žiarovku cez mini jack / veľký konektor. Toto je najpohodlnejšie riešenie - no musíme sa vyhýbať zamotaniu káblov. Navyše, spúšť bude pracovať s akýmkoľvek fotoaparátom, ktorý je vybaveným päticou Hot Shoe.

POZNÁMKA: Pri použití fotoaparátu Canon odporúčame zabrániť spusteniu žiarovky cez synchronizačný kábel. Pripojením žiarovky k fotoaparátu DSLR (k zabudovanej synchronizačnej zásuvke, ale i externej zásuvke na pätici) môže dôjsť k skratu a následnému poškodeniu zrkadlovky. Je to spôsobené aktívnou, nie pasívnou konštrukciou pätice Hot Shoe fotoaparátov Canon. Spúšťanie pomocou fotobunky a rádiového vysielača je úplne bezpečné.

Dodatočné parametre

Kategória: Pilotky a výbojky
Záruka: 2 roky
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: